İYİ Parti Manisa İl başkanlığı, il yönetimi ve ilçe başkanlarını tanıttı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından, Cafe 236 Lounge Tevfik Lav Tesisleri’nde il yönetimi ve ilçe başkanları tanıtım toplantısı düzenlendi.

İYİ Parti Manisa İl başkanlığı, il yönetimi ve ilçe başkanlarını tanıttı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından, Cafe 236 Lounge Tevfik Lav Tesisleri’nde il yönetimi ve ilçe başkanları tanıtım toplantısı düzenlendi.

03 Şubat 2018 Cumartesi 10:33
İYİ Parti Manisa İl başkanlığı, il yönetimi ve ilçe başkanlarını tanıttı

İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından, Cafe 236 Lounge Tevfik Lav Tesisleri’nde il yönetimi ve ilçe başkanları tanıtım toplantısı düzenlendi. İlgi ve katılımın yoğun olduğu toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Burada konuşan İYİ Parti Manisa İl başkanı Tamer Akkal, partisinin gücünü yalnızca milletten aldığını, Türk siyasi hayatına katılan İYİ Parti'nin siyasete yeni bir soluk, yeni bir heyecan ve yeni bir dil kazandıracağını söyledi. Akkal, İYİ Parti’nin Türkiye’de yeni bir Kuvay-ı Milliye hareketi olduğunu kaydetti.

Akkal şöyle devam etti: “Türkiye’nin 16 yıldır içinde bulunduğu ve 15 Temmuz 2016’da yaşanan mefhum darbe girişim olayı, ardından daha da kötüye giden ekonomi, terör olayları ve olağanüstü hal süreci içindeki hukuk garabeti olan KHK’lar ile adalet sistemine dahi güvenin yitirildiği son zamanlarda aşikardır. Halkımızın da içinde bulunduğu durumdan rahatsız olduğu gerek ulusal gerekse uluslararası arenada farkında olunan bir gerçektir. Gerek şaibeli sonuçlarıyla referandum dönemi, gerekse sonrasında ki ayrıştırmalar neticesin de merkez de yeni bir parti kurulması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu olaylar neticesinde Türkiye’de Meral Akşener önderliğinde yeni bir Kuvay-ı Milliye hareketi olan İYİ parti kurulmuştur.”

“İyi insanların kurduğu parti”

Akkal,  iyi insanların bir araya geldiği, kadın bir lider tarafından 25 Ekim 2017 tarihinde resmen kurulan partinin, Manisa’daki teşkilatlanma vazifesi için ekip arkadaşlarıyla birlikte iki aylık bir çalışmanın sonuna geldiklerini ifade etti.

Akkal, “İlk kongresini 10 Aralık 2017 tarihinde yapmış ve YSK tarafından tüm seçimlere girmeye hak kazanmış İYİ Parti’nin Manisa İl Başkanlığı olarak, İl Yönetim listemizi ve ilçe başkanlarımızı kamuoyu ile paylaşmak ve tanıtmak üzere karşınızdayız. Türkiye genelinde birbirinden iyi insanların bir araya gelerek kurdukları bu parti çatısı altında olmaktan şahsım ve parti mensubu arkadaşlarım adına gurur duyuyorum. Günden güne güçlenerek büyüyen, Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde hızla teşkilatlanma sürecini tamamlama arifesinde olan partimiz için Manisa’nın önemi çok büyüktür. Biz de Manisa İl Başkanlığı olarak iki aylık bir zaman zarfı içerisinde gece, gündüz demeden, var gücümüzle çalışarak yönetim listemizi oluşturduk. Toplumun her kesiminden de partimize teveccüh vardır. Bu doğrultuda 19 Ocak’ta başladığımız üye kayıtları hızla devam etmektedir. Bu üyelik başvurularında ortak paydası vatan ve bayrak olan herkes kabul edilmekte iken kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz suçları ile terörle mücadele kanunu kapsamında hüküm giymiş ve sabıkası bulunanlar kabul edilmemektedir. Bu da İYİ Parti’nin kadına karşı ve vatana ihanete dair hassasiyetine örnektir.” dedi.

“Halkın umutları tükendi”

Akkal, Türk milletinin sorunlarının yegane ve öncelikli çözüm noktasının, ülkenin içinde bulunduğu durumdan kurtaracak olan parlamenter sistemle, meclisle, seçilmiş siyasilerle gerçekleştirileceğini kaydetti.  İYİ Parti’nin ilkeleriyle hem bu milletin sahip olmayı hak ettiği yaşam standartlarını yakalamasına hem de arzulanan yönetime kavuşmasına yardımcı olacağını belirten Akkal, “Çünkü İYİ Parti bu gücü yine yüce Türk milletinden almaktadır. İçinde bulunduğumuz süreçte halkımızın umutları tükenmiş, kadınlarımızın hakları çiğnenmiş ve gençlerimiz yarınlarından kaygı duyar hale gelmiştir. İşte bu bağlamda gerek muhalefet gerekse iktidar cephelerinde tıkanıklığı açmak, kutuplaştırılan ve ayrıştırılan Türk halkının kardeşliğini yeniden inşa etmek ve yitirilen güvenin tekrar kazanılması için kendisine ablalık görevi verilen Meral Akşener ve vatansever yol arkadaşları Türk siyasetine adeta bir güneş gibi doğmuştur. Bu sonsuz ışık huzmesine sahip 8 kollu güneş olan logomuzun her koluna temel ilkelerimiz işlenmiştir.” diye konuştu.

“Partimiz gücünü sadece milletten almaktadır”

Akkal sözlerini söyle tamamladı: “Biz İYİ Parti olarak farklılıklarımızı değil ortak yanlarımızı öne çıkaracağız. Partimizin çağrısı, toplumun ihtiyaçlarını bilen, çağdaş, bilime değer veren, üreten, ekonomisi güçlü, dışa bağımlı olmayan ve mutlu bir Türkiye kurma çağrısıdır. Bu noktada size bu partinin kuruluşunda ve devamında adeta sloganlaşan bir Meral Akşener sözüyle hitap etmek ve konuşmamı toparlamak istiyorum. ‘Hayalimdeki Türkiye’yi bir bayram sofrasına benzetiyorum. Bu sofranın etrafına oturan herkes hazırlanan yemeğe eşit şekilde uzanacak.’ Esnafı, çiftçisi, memuru, öğrencisi, yaşlısı, genci herkes barış, sevgi, huzur ve refah içinde yaşayacak bu topraklarda. Genel Başkanımızın da dediği gibi İYİ Parti bir kadın hareketidir, bir gençlik hareketidir, bir halk hareketidir ama en önemlisi de İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. Bu nedenle ben konuşmamı genel başkanımızın şu güzel sözüyle noktalamak istiyorum. ‘Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer.’

İYİ Parti’nin vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.